Odznaki "Za Zasługi dla Miasta Łodzi" 2017 trafiły do nieprzeciętnych łodzian.

W dniu 10 listopada w Dużej Sali Obrad Rady Miejskiej w Łodzi odbyła się uroczystość wręczenia Odznak „Za Zasługi dla Miasta Łodzi”, które przyznawane są za pracę na rzecz Miasta godną szczególnego uznania.

Wśród osób dziś wyróżnionych są lekarze, społecznicy, nauczyciele, sportowcy, artyści oraz naukowcy. Przewodniczący podziękował laureatom odznak za pracę na rzecz lokalnej społeczności i za postawę publicznej służby.

Odznaki „Za Zasługi dla Miasta Łodzi” trafiły do dwudziestu trzech osób i jednej fundacji.

Wśród odznaczonych znaleźli się Nasi lekarze:

Pan prof. Nadz. Dr hab. N.med. Jan Raczkowski – to autor programu profilaktyki i leczenia wad postawy i skrzywień bocznych kręgosłupa u dzieci i młodzieży realizowanego przez Ośrodek Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży w Łodzi. Programem objętych jest kilkadziesiąt tysięcy dzieci na terenie dzielnicy Widzew oraz okolicznych gmin. Od wielu lat jest kierownikiem Ośrodka Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży należącego do Miejskiego Centrum Medycznego „Widzew”. Pan Jan Raczkowski udziela się społecznie nie tylko w naszym mieście. Jest członkiem Komisji Medycznej Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego, należy do kilku towarzystw naukowych. Czynnie uczestniczył w pracach nad opracowaniem ustawy „o zawodzie fizjoterapeuty”.

Pani dr Ewa Śmiechowicz – jest lekarką, została doceniona przez opiekunów swoich małych pacjentów, którzy głosowali na nią w 2017 roku w edycji Hipokratesa Dziennika Łódzkiego. Pani doktor w tym rankingu zajęła trzecie miejsce w grupie lekarz pediatra. Konkurs organizowany był dla całego województwa łódzkiego. Pani dr Ewa Śmiechowicz chwalona jest przez rodziców za życzliwe podejście do ich dzieci, wysokiej klasy profesjonalizm, niezawodność i obowiązkowość. Zasponsorowała kupno kilkunastu drzew i posadziła je w ramach akcji „Podaruj Łodzi drzewa”. Aktywnie uczestniczy w organizowanych przez placówki służby zdrowia „Białych Niedzielach”.

 

 

Lista wszystkich laureatów oraz zdjęcia:

http://uml.lodz.pl/aktualnosci/artykul/odznaki-za-zaslugi-dla-miasta-lodzi-trafily-do-nieprzecietnych-lodzian-id16429/2017/11/10/