Aktualizacja: 22.11.2019

W dniu 22.11.2019 do placówek MCM "Widzew" dotarła 3 transza szczepionek przeciw grypie.

Wszystkie osoby 65+ zapraszamy na darmowe szczepienia.

Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu z wybraną placówką Przychodnia Batory - ul.Sacharowa 21a i ul.Elsnera 19.

Liczba szczepionek ograniczona.


 

 

REALIZACJA PROGRAMU SZCZEPIEŃ OCHRONNYCH ŁODZIAN PRZECIW GRYPIE W 2019 R.

 

  • Opóźnienie w dostawie szczepionek w roku 2019 wynika z późniejszego opracowania
    i ogłoszenia przez WHO składu szczepionki na sezon grypowy 2019/2020.

INFORMACJA z strony internetowej WHO Europe

Wyprodukowanie szczepionki na dany sezon  trwa od 6 do 8 miesięcy. WHO na ogół ogłasza rekomendacje dot. składu szczepionki na najbliższy sezon grypowy około lutego każdego roku.
W tym roku WHO zdecydowało się, że istnieje potrzeba dalszych analiz wirusa grypy typu A, który wykazywał duże zróżnicowanie. W związku z powyższym skład szczepionki został ustalony później.

INFORMACJA European Medicine Agency

Każdego roku Grupa Robocza ds. Grypy wydaje wytyczne UE dotyczące składu szczepionek przeciw grypie sezonowej na podstawie zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Pierwsze rekomendacje UE dot. szczepionki przeciw grypie zostały opublikowane 1 kwietnia 2019 roku, następnie uaktualniono je 10 kwietnia br. i kolejny raz – 20 maja br. 
  • Termin realizacji szczepień jest uzależniony od terminu dostawy szczepionek do jednostki wykonującej szczepienia. W tych działaniach nie pośredniczy Wydział Zdrowia
    i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Łodzi.

Opóźnienie w realizacji Programu Szczepień Ochronnych Łodzian Przeciw Grypie w 2019 roku nie jest zależne od działań podejmowanych przez Miasto Łódź, ale jest konsekwencją opóźnień produkcyjnych i braku dostępności szczepionek w hurtowniach.