Hipokrates 2016

Z dumą informujemy w grudniu 2016 roku „Dziennik Łódzki” wspólnie z Łódzkim Oddziałem Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia zorganizował plebiscyt Hipokrates Ziemi Łódzkiej 2016.

Plebiscyt miał na celu zaprezentowanie oraz uhonorowanie najbardziej cenionych lekarzy, pielęgniarek, położnych, a także najlepszej - zdaniem pacjentów - placówki medycznej. Wyboru dokonali pacjenci - Czytelnicy i Sympatycy „Dziennika Łódzkiego” oraz serwisu dzienniklodzki.pl.
Łącznie zagłosowali oni na swoich faworytów ponad 77 tysięcy razy. W plebiscycie konkurowały 53 placówki medyczne, 63 lekarzy, 22 lekarzy pediatrów, 20 położnych oraz 39 pielęgniarek.

Miło Nam poinformować iż jako Miejskie Centrum Medyczne WIDZEW jesteśmy dumni iż w tym zaszczytnym gronie laureatów znalazły się aż dwie osoby z grona naszych pracowników. Zajęły III miejsce w swoich kategoriach:

  • lekarz pediatra, u którego pacjenci leczą się bezpłatnie na podstawie kontraktu z NFZ,
  • pielęgniarka lub pielęgniarz, u którego pacjenci leczą się bezpłatnie na podstawie kontraktu z NFZ.

 

Kategoria: PEDIATRA ROKU 2016 III MIEJSCE

EWA ŚMIECHOWICZ

Miejskie Centrum Medyczne Widzew – Przychodnia Batory , ul.Gorkiego 21a

Lekarz pediatra z 30-letnim stażem pracy. W Batorym leczy najmłodszych pacjentów od 28 lat. Rodzice małych pacjentów leczonych przez dr Śmiechowicz podkreślają doskonały kontakt z maluchami, umiejętność wyczucia nastroju dziecka, niezwykle łagodne oswajanie z wizytą w poradni oraz trafne diagnozy. Dla rodziców dzieci, Pani Doktor ma zawsze czas, cierpliwie odpowiada na każde pytanie, tłumaczy wszystkie wątpliwości. Wielu obecnie dorosłych pacjentów, którzy od pierwszych miesięcy życia byli pod opieką dr Śmiechowicz w Poradni Pediatrycznej są obecnie jako dorośli pacjentami Poradni POZ dla Dorosłych, a także sami są rodzicami dzieci leczonych przez dr Ewę Śmiechowicz.

 

Kategoria: PIELĘGNIARKA ROKU 2016 III MIEJSCE

IWONA KRUŚ

Miejskie Centrum Medyczne Widzew

Al. Piłsudskiego 157,

Pielęgniarka z ponad 30-letnim stażem pracy w Przychodni Specjalistycznej na Widzewie. Przez ostatnie lata związana z poradnią chirurgiczną, w której asystuje przy lekarzu jak i wykonuje samodzielnie zabiegi chirurgiczne. Pacjenci cenią Ją za bezbolesne wykonywanie zabiegów, delikatność i zdecydowanie oraz zminimalizowanie stresu i umiejętność oswojenia pacjenta z zabiegiem chirurgicznym. Łączy w sobie niesłychane doświadczenie, wiedzę oraz życzliwość i uśmiech.

Zwycięzcy plebiscytu Hipokrates Ziemi Łódzkiej 2016 odebrali dyplomy i statuetki. Gala odbyła się w czwartek, 2 lutego, w Pałacu Biedermanna w Łodzi.

Jeszcze raz gratulujemy laureatkom.

 

foto z gali: Grzegorz Gałasiński

Partnerzy

lodz-widzew-centrum-medyczne-lekarz-partner-1-nfz.jpglodz-widzew-centrum-medyczne-lekarz-partner-2-wizja.jpglodz-widzew-centrum-medyczne-lekarz-partner-3.jpg