Uwaga w dniu 2 kwietnia 2021 punk pobrań AL. Piłsudskiego 157 bedzie nieczynny! Punkt pobrań Sacharowa oraz Elsnera czynne w godzinach 7:48 - 10:00

W naszym budynku przy al. Piłsudskiego 157 wynajmiemy atrakcyjny lokal znajdujący się przy wejściu głównym na parterze o powierzchni 55,78 m2 na działalność o charakterze medycznym

Lokal składa się z 3 sąsiadujących pomieszczeń. 

Pomieszczenia można oglądać od pon do piątku w godzinach 9-15, nr tel 42 674 86 36- osoba do kontaktu Justyna Kulk

Oferta nieaktualna

 

Poszukujemy osób na stanowisko:

Rejestratorka medyczna

Szanowni Państwo,

Zachęcam do korzystania z informatora dla osób z niepełnosprawnościami, zamieszczonego na stronie Urzędu Miasta Łodzi:

https://uml.lodz.pl/niepelnosprawni/informacje/informatory-dla-osob-niepelnosprawnych/informatory-2020/

,, Wykonanie 2 mikroinstalacji PV w budynku MCM "WIDZEW" w Łodzi

al. Piłsudskiego 157”

zostało zrealizowane przy udziale środków

Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Miejskie Centrum Medyczne "Widzew" w Łodzi zostało nominowane do #gaszynchallenge, które ma na celu pomoc małej Mai w powrocie do zdrowia, za co bardzo trzymamy kciuki. ❤️❤️❤️👍👍👍👍

Do 30 września z naszą placówką wszystkie osoby głuche mogą połączyć się zdalnie przy pomocy tłumacza języka migowego. W tym celu za pomocą komunikatora Skype nawiązać połączenie z tłumaczem. Użytkownik na skype nazywa się PZGdlaUM. Proszę powiedzieć tłumaczowi do jakiej placówki ma zadzwonić. Tłumacz nawiąże połączenie telefoniczne i będzie na żywo tłumaczył rozmowę z PJM na język polski. Usługa jest dostępna od poniedziałku do piątku od godz. 8.00 do godz. 18.

Lokal użytkowy o powierzchni 9 m2  – parter, 1 pomieszczenie, osobne wejście od ulicy Niciarnianej.

Przeznaczenie na działalność – np. kiosk, ajencja, usługi drobne typu dorabianie kluczy, naprawy odzieży.

Możliwość obejrzenia lokalu od poniedziałku do piątku w godz 9-15.

Kontakt pod numerem telefonu: Justyna Kulka – 42 674 86 36

Miło Nam poinformować iż na terenie Miejskiego Centrum Medycznego "Widzew" przy al.Piłsudskiego 157 stoi już maseczkomat.

Każdy łodzianin będzie mógł zaopatrzyć się w bardzo dobrej jakości maseczkę - wielokrotnego użytku, z atestem, za niewielką kwotę. Maseczkomaty staną w dostępnych dla mieszkańców lokalizacjach w całym mieście. W całej Łodzi na tą chwilę postawione zostanie 20 maseczkomatów.

Miejskie Centrum Medyczne „Widzew” w Łodzi proponuje 2 pomieszczenia do wynajęcia na działalność medyczną np. gab. lekarski, gabinet stomatologiczny.

Lokale wyposażone w media – tj. woda, prąd, co.

Lokale o powierzchni 1- 21,60mkw, 2 – 21,15mkw.

Pomieszczenia można wynająć osobno bądź razem, maja przejście.

Więcej informacji tel 42 674 86 36.

Uwaga nowy telefon do Centrum Aktywnego Seniora: 502 322 547

Szanowni pacjenci deklaracja dostępności opublikowana została pod tym adresem. Dodatkowo informujemy, że w każdej naszej placówce znajduje się aplikacja dla osób niewidzących TOTUPOINT.

 

Drodzy Seniorzy,

w związku z alarmująca sytuacją związana z przypadkami koronawirusa SARS-CoV 2, dla Państwa i bezpieczeństwa osób prowadzących zajęcia, decyzją jest Dyrektora Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych zamknięcie na okres 2 tygodni - tj. do dnia 25 marca (możliwe, że dłużej) - wszystkich Centrów Seniora na terenie Łodzi.

Informacja o realizacji zadania:

 

,,Termomodernizacja budynku Miejskiego Centrum Medycznego „Widzew” w Łodzi przy ul. Szpitalnej 6”

Zadanie realizowane przy udziale środków pochodzących z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w wysokości  579.307,00 zł  w formie :

 

Dzień Seniora organizowany w dniu 11 października 2019 r. w Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora, przy ul. Szpitalnej 6   zorganizowany dzięki Zakład Ubezpieczeń Społecznych i Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia.

Miejskie Centrum Medyczne "Widzew" wraz z  Urzędem  Miasta Łodzi zaprasza mieszkańców Łodzi na bezpłatne badania w kierunku wykrycia wirusowego zapalenia wątroby typu C.

Z badania w kierunku WZW typu C powinny w skorzystać osoby w wieku  25 – 59 lat w szczególności: 

 • mieszkające z osobą zakażoną HCV,
 • hospitalizowane  w ciągu ostatnich 15 lat,
 • dializowane,
 • poddające się zabiegom upiększającym i medycznym – tatuaże, kolczykowanie, wizyty u kosmetyczki, stomatologa
 • przyjmujące narkotyki dożylnie lub donosowo.

Wirus HCV mnoży się w komórkach wątroby, uszkadza ją,  wywołując wirusowe zapalenie wątroby typu C . Choroba może rozwijać się przez wiele lat nie dając żadnych objawów, ale u części zakażonych może prowadzić do marskości  czy raka wątroby.

Dlaczego warto się zbadać:

 • choroba może przez wiele lat nie dawać objawów – nie wiemy, że jesteśmy chorzy, nie leczymy się, choroba postępuje, zakażamy innych
 • nie ma szczepionki,
 • badanie umożliwia wykrycie wirusa i podjęcie leczenia
 • dostęp do bezpłatnego badania wykrywającego wirusa jest utrudniony, nie może go zlecić lekarz poz (musi specjalista - hepatolog).

Do badania pobierana jest krew pacjenta, a badanie stwierdza obecność przeciwciał anty-HCV. 

 

 

BADANIA LABORATORYJNE WYKONAĆ MOŻNA:

Ul. Piłsudskiego 157      W GODZINACH  7.30-9.30

Ul. Elsnera 19                  W GODZINACH 7.45-10.15

Ul. Gorkiego 21a           W GODZINACH 7.45-10.15

Aktualizacja: 22.11.2019

W dniu 22.11.2019 do placówek MCM "Widzew" dotarła 3 transza szczepionek przeciw grypie.

Wszystkie osoby 65+ zapraszamy na darmowe szczepienia.

Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu z wybraną placówką Przychodnia Batory - ul.Sacharowa 21a i ul.Elsnera 19.

Liczba szczepionek ograniczona.


 

 

REALIZACJA PROGRAMU SZCZEPIEŃ OCHRONNYCH ŁODZIAN PRZECIW GRYPIE W 2019 R.

 

 • Opóźnienie w dostawie szczepionek w roku 2019 wynika z późniejszego opracowania
  i ogłoszenia przez WHO składu szczepionki na sezon grypowy 2019/2020.

INFORMACJA z strony internetowej WHO Europe

Wyprodukowanie szczepionki na dany sezon  trwa od 6 do 8 miesięcy. WHO na ogół ogłasza rekomendacje dot. składu szczepionki na najbliższy sezon grypowy około lutego każdego roku.
W tym roku WHO zdecydowało się, że istnieje potrzeba dalszych analiz wirusa grypy typu A, który wykazywał duże zróżnicowanie. W związku z powyższym skład szczepionki został ustalony później.

INFORMACJA European Medicine Agency

Każdego roku Grupa Robocza ds. Grypy wydaje wytyczne UE dotyczące składu szczepionek przeciw grypie sezonowej na podstawie zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Pierwsze rekomendacje UE dot. szczepionki przeciw grypie zostały opublikowane 1 kwietnia 2019 roku, następnie uaktualniono je 10 kwietnia br. i kolejny raz – 20 maja br. 
 • Termin realizacji szczepień jest uzależniony od terminu dostawy szczepionek do jednostki wykonującej szczepienia. W tych działaniach nie pośredniczy Wydział Zdrowia
  i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Łodzi.

Opóźnienie w realizacji Programu Szczepień Ochronnych Łodzian Przeciw Grypie w 2019 roku nie jest zależne od działań podejmowanych przez Miasto Łódź, ale jest konsekwencją opóźnień produkcyjnych i braku dostępności szczepionek w hurtowniach.

 

 
 

Pierwsza miejska przychodnia, w której łodzianin skorzysta z bezpłatnego tomografu. W Miejskim Centrum Medycznym Widzew przy al. Piłsudskiego 157 spółka Wizja V uruchomiła tego typu badania.

 

Więcej: https://uml.lodz.pl/aktualnosci/artykul/bezplatna-pracownia-tomograficzna-wmiejskiej-przychodni-id30181/2019/9/6/

 

Zapisy pod numerem: 42 208 10 00

Powstało nowe miejsce wypoczynku dla łodzian. Z zieleńca i zewnętrznej siłowni przy ul. Szpitalnej będą mogli korzystać nie tylko seniorzy z pobliskiego Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora na Widzewie, ale i ich sąsiedzi. Skwer będzie dostępny dla każdego, przez cały dzień, aż do wieczora.

Miejskie Centrum Medyczne „Widzew” w Łodzi, zaprasza na bezpłatne szczepienia dzieci urodzonych w 2015 roku przeciw Pneumokokom szczepionką 13 -walentną.

Szczepieniu podlegają dzieci zamieszkałe w mieście Łodzi, bez względu na złożoną deklarację do lekarza POZ.

Ministerstwo Zdrowia wraz z Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia w ramach projektu udostępniło usługę dla obywateli – Internetowe Konto Pacjenta (IKP).

IKP jest internetową aplikacją dostępną pod linkiem https://pacjent.gov.pl, dzięki której w łatwy, szybki i bezpieczny sposób można odnaleźć informacje o swoich danych medycznych, które dotychczas były rozproszone w różnych miejscach. Aplikacja jest w trakcie rozwoju, ale już teraz dzięki niej można odebrać i zrealizować e-receptę, a następnie między innymi weryfikować historię zrealizowanych recept mając tym samym dostęp np. do dawkowania jakie zalecił lekarz czy do wykazu zakupionych w ostatnim czasie leków.

Miejskie Centrum Medyczne "Widzew" w Łodzi poszukuje kandydata do pracy na stanowisko: pracownika działu zaopatrzenia

Numer telefonu kontaktowego:  (42) 674 86 36  w godz. od 8:00 do 15:00, od poniedziałku do piątku.

Al.Piłsudskiego 157, I piętro , sekretariat pok 113.   

Zapraszamy do udziału w dniu otwartym w Centrum Zdrowego i Aktywnego, podczas którego będzie można wziąć udział w interesujących spotkaniach oraz zapoznać się z pełną ofertą zajęć - cyklicznych oraz nowych.

Do lekarza dermatologa i diabetologa na wizytę pierwszorazowa ze skierowaniem  - PACJENCI PRZYJMOWANI SĄ NA BIEŻĄCO.

 

Zapraszamy na darmowy bilans dojrzałej kobiety, dojrzałego mężczyzny.

O długości trwania ludzkiego życia decyduje kombinacja czynników genetycznych i środowiskowych. Czynniki genetyczne są dziedziczone. Na czynniki środowiskowe, takie jak dieta, tryb życia, kondycja fizyczna, status socjoekonomiczny, ekspozycja na stres, możemy mieć świadomy wpływ. Celem najbliższego spotkania w Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora przy ul. Szpitalnej 6 (12 kwietnia godz. 13:00) jest przegląd wiarygodnych doniesień naukowych na temat możliwości spowolnienia procesów starzenia się. Nawet drobna modyfikacja nawyków żywieniowych czy rutynowych czynności życia codziennego może wpłynąć pozytywnie na zmiany epigenetyczne w komórkach naszych ciał. Zapraszamy do wspólnej rozmowy.

Spotkanie poprowadzi dr Kaja Zapędowska-Kling z Uniwersytetu Łódzkiego.

NFZ zaprasza na bezpłatną cytologię. Więcej info : https://www.nfz-lodz.pl/dlapacjentow/nfz-blizej-pacjenta/8303-dzien-kobiet-z-cytologia

Najbliższe spotkanie w Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora (15 marca, g. 13:00) w ciekawy i przystępny sposób przedstawi Państwu rozmaite przykłady nowych technologii stworzonych dla osób starszych. Podda pod dyskusję ich praktyczną przydatność oraz kwestie etyczne i moralne związane z wdrażaniem nowych technologii w opiece długoterminowej. Spotkanie poprowadzi pani Kaja Zapędowska-Kling.

Więcej info : https://mcmwidzew.pl/pliki/15marca.pdf

Ruszają bezpłatne badania i zabiegi w miejskich centrach medycznych. Łodzianie zdecydowali, że 1,5 mln zł z budżetu obywatelskiego zostanie przeznaczone na konsultacje u lekarzy specjalistów, zabiegi rehabilitacyjne, badania czy zajęcia plenerowe.

więcej info: https://uml.lodz.pl/aktualnosci/artykul/bez-skierowania-miejskie-przychodnie-i-szpitale-zapraszaja-na-weekendowe-badania-i-zabiegi-id26277/2019/2/26/

harmonogram działań: https://uml.lodz.pl/dla-mieszkancow/zdrowie/miejskie-centra-medyczne-zapraszaja/

Z badania w kierunku WZW typu C powinny w skorzystać osoby w wieku  25 – 59 lat w szczególności:

    mieszkające z osobą zakażoną HCV,
    hospitalizowane  w ciągu ostatnich 15 lat,
    dializowane,
    poddające się zabiegom upiększającym i medycznym – tatuaże, kolczykowanie, wizyty u kosmetyczki, stomatologa
    przyjmujące narkotyki dożylnie lub donosowo.

Wirus HCV mnoży się w komórkach wątroby, uszkadza ją,  wywołując wirusowe zapalenie wątroby typu C . Choroba może rozwijać się przez wiele lat nie dając żadnych objawów, ale u części zakażonych może prowadzić do marskości  czy raka wątroby.

Dlaczego warto się zbadać:

    choroba może przez wiele lat nie dawać objawów – nie wiemy, że jesteśmy chorzy, nie leczymy się, choroba postępuje, zakażamy innych
    nie ma szczepionki,
    badanie umożliwia wykrycie wirusa i podjęcie leczenia
    dostęp do bezpłatnego badania wykrywającego wirusa jest utrudniony, nie może go zlecić lekarz poz (musi specjalista - hepatolog).

Do badania pobierana jest krew pacjenta, a badanie stwierdza obecność przeciwciał anty-HCV.

Badania w ramach programu UMŁ:

  -  są bezpłatne,
   - nie obowiązuje rejonizacja,
   - nie potrzebne są wcześniejsze zapisy, zgłaszamy się do wybranego laboratorium i wykonujemy badanie,
   - mogą z nich skorzystać mieszkańcy Łodzi, nie tylko osoby ubezpieczone.

 
Badania będą dostępne do końca listopada.

Miejsca realizacji:
   

 

Dni tygodnia

Godziny

ul. Piłsudskiego 157

pn – pt

7.30 – 9.30

ul. Elsnera 19

pn – pt

7.45 – 10.15

ul. Sacharowa 21 a

pn – pt

7.45 – 10.15

Dodatkowe informacje o programach profilaktycznych:

https://uml.lodz.pl/dla-mieszkancow/zdrowie/programy-prozdrowotne/

Urząd Miasta Łodzi przygotował projekt "Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora", który ma na celu aktywizację społeczną osób starszych w miejscu ich zamieszkania. Głównym założeniem projektu jest edukacja zdrowotna, promowanie zdrowego i aktywnego starzenia się. Idea mówi o utworzeniu w miejskich przychodniach punktów, które będą pełnić równocześnie funkcje miejsc spotkań edukacyjnych, rekreacyjnych kulturalnych oraz towarzyskich, jak i kawiarenek internetowych oraz świetlic.

więcej informacji na stronie:

https://uml.lodz.pl/aktualnosci/artykul/dzien-otwarty-w-centrum-zdrowego-i-aktywnego-seniora-id23470/2018/10/3/ 

 

centrum zdrowego i aktywnego seniora

 

csm LOGO CZAS 3 bff08be789

Miejskie Centrum Medyczne "WIDZEW" Al.M.Piłsudskiego 157 zaprasza na badania w ramach programu profilaktycznego - kliknij aby zobaczysz szczegóły.

Zapraszamy wszystklich na Festiwal Zdrowia na Stawach Jana. Impreza odbędzie się w dniach 29-29 lipca w godzinach 10.00-18.00

Certyfikowany system zarządzania bezpieczeństwem informacji zgodnie z ISO/IEC 27001 stanowi zestaw sprawdzonych instrukcji, jak chronić informacje i doskonale łączy się z wcześniej wprowadzonymi systemami zarządzania i ich procesami we wszystkich typach organizacji.

Łódź przygotowała bogatą ofertę badań i konsultacji dla wszystkich mieszkańców. Teraz nie trzeba będzie już czekać kilka miesięcy do specjalisty. To projekt finansowany z budżetu miasta, a nie przez NFZ, dlatego niepotrzebne będą skierowania.

więcej informacji na stronie:

http://uml.lodz.pl/aktualnosci/artykul/15-mln-zl-na-dodatkowe-badania-dla-lodzian-w-2018-roku-id17723/2018/1/18/ 

 

Dodatkowe bezpłatne świadczenia medyczne dla Łodzian realizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego L0069 w Miejskich Centrach Medycznych w Łodzi

Placówki biorące udział oraz kontakt poniżej:

http://uml.lodz.pl/dla-mieszkancow/zdrowie/bezplatne-badania-u-lekarzy-specjalistow-dla-lodzian/

 

Lokal użytkowy o powierzchni 33,70  m2  – I piętro, 2 pomieszczenia.

Powyższy lokal użytkowy jest całkowicie autonomiczny, wyposażony w węzeł sanitarny. Lokal przeznaczony jest na działalność medyczną lub paramedyczną.

Przychodnia położona  blisko rynku Batory, na miejscu duży POZ.

Użytkowanie w godzinach funkcjonowania przychodni, tj. 730 - 1800 

Możliwość obejrzenia lokalu od poniedziałku do piątku w godz 9-14.

Kontakt pod numerem telefonu: Justyna Kulka – 510 189 724

 

Odznaki "Za Zasługi dla Miasta Łodzi" 2017 trafiły do nieprzeciętnych łodzian.

W dniu 10 listopada w Dużej Sali Obrad Rady Miejskiej w Łodzi odbyła się uroczystość wręczenia Odznak „Za Zasługi dla Miasta Łodzi”, które przyznawane są za pracę na rzecz Miasta godną szczególnego uznania.

Wśród osób dziś wyróżnionych są lekarze, społecznicy, nauczyciele, sportowcy, artyści oraz naukowcy. Przewodniczący podziękował laureatom odznak za pracę na rzecz lokalnej społeczności i za postawę publicznej służby.

Program profilaktyki WZW typu C skierowany jest do łodzian w wieku 25-59 lat ze szczególnym uwzględnieniem osób o wysokim stopniu ryzyka: hospitalizowanych co najmniej jeden raz w ciągu ostatnich 15 lat; mieszkających z osobą zakażoną HCV; poddanych zabiegom upiększającym - tatuaże, kolczykowanie; dializowanych; przyjmujących narkotyki dożylnie lub donosowo. Zainteresowanych badaniem nie obowiązuje rejonizacja.

 

Realizatorzy programu:

 http://uml.lodz.pl/dla-mieszkancow/zdrowie/programy-prozdrowotne/

 

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna to świadczenia w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej udzielane od poniedziałku do piątku w godzinach od 18.00 do 8.00 dnia następnego oraz całodobowo w dni ustawowo wolne od pracy.

W razie nagłego zachorowania lub nagłego pogorszenia stanu zdrowia pacjent może udać się po pomoc do dowolnego punktu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, niezależnie od tego, gdzie mieszka, i do którego lekarza/pielęgniarki podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) złożył swoją deklarację.

 

Więcej informacji: www.nfz-lodz.pl

Wykaz : pobierz

 

Drogi Pacjencie od 16 września - 1 października 2017 roku Mieszkańcy miasta Łodzi będą mogli głosować na kartach papierowych w dniach od 16 września do 1 października 2017 roku na zadania ponadosiedlowe i osiedlowe zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego 2017/2018.

Partnerzy

lodz-widzew-centrum-medyczne-lekarz-partner-1-nfz.jpglodz-widzew-centrum-medyczne-lekarz-partner-2-wizja.jpglodz-widzew-centrum-medyczne-lekarz-partner-3.jpg
Skype