Program profilaktyki WZW typu C skierowany jest do łodzian w wieku 25-59 lat ze szczególnym uwzględnieniem osób o wysokim stopniu ryzyka: hospitalizowanych co najmniej jeden raz w ciągu ostatnich 15 lat; mieszkających z osobą zakażoną HCV; poddanych zabiegom upiększającym - tatuaże, kolczykowanie; dializowanych; przyjmujących narkotyki dożylnie lub donosowo. Zainteresowanych badaniem nie obowiązuje rejonizacja.

 

Realizatorzy programu:

 http://uml.lodz.pl/dla-mieszkancow/zdrowie/programy-prozdrowotne/

 

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna to świadczenia w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej udzielane od poniedziałku do piątku w godzinach od 18.00 do 8.00 dnia następnego oraz całodobowo w dni ustawowo wolne od pracy.

W razie nagłego zachorowania lub nagłego pogorszenia stanu zdrowia pacjent może udać się po pomoc do dowolnego punktu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, niezależnie od tego, gdzie mieszka, i do którego lekarza/pielęgniarki podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) złożył swoją deklarację.

 

Więcej informacji: www.nfz-lodz.pl

Wykaz : pobierz

 

Drogi Pacjencie od 16 września - 1 października 2017 roku Mieszkańcy miasta Łodzi będą mogli głosować na kartach papierowych w dniach od 16 września do 1 października 2017 roku na zadania ponadosiedlowe i osiedlowe zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego 2017/2018.

W ramach programu wykonana będzie kwalifikacja lekarska uwzględniająca przeciwwskazania do szczepienia i ocena ryzyka wystąpienia powikłań poszczepiennych – zebranie wywiadu lekarskiego i przeprowadzenie badania lekarskiego fizykalnego oraz wykonanie szczepienia. 

W bieżącym sezonie szczepimy za pomocą szczepiopnki Vaxigrip TetraJest to nowoczesna szczepionka 4-walentna - oznacza to, że zawiera 4 szczepy wirusa grypy dla szerszej ochrony.

Informujemy, że w celu zapewnienia najwyższych standardów obsługi wszystkie rozmowy telefoniczne z rejestracjami w poszczególnych Przychodniach Miejskiego Centrum Medycznego "Widzew" w Łodzi  są nagrywane.

 

 

 

W dniach 10/05-17/05 zapisy na program profilaktyczny możliwe tylko telefonicznie.

 

 

 

Miejskie Centrum Medyczne "Widzew" w Łodzi poszukuje kandydata do pracy na stanowisko: pracownika gospodarczego w wymiarze 1/2 etatu.

Numer telefonu kontaktowego:  (42) 674 86 36  w godz. od 8:00 do 15:00, od poniedziałku do piątku.

Al.Piłsudskiego 157, I piętro , sekretariat pok 113.

 

 

 

Po więcej informacji zapraszamy do strefy pacjenta dział programy profilaktyczne.

 

 

 

Informujemy, że 02.05.2017 punkt pobrań/laboratorium na ul.Piłsudskiego 157 będzie nieczynny.

 

 

 

Informujemy, że 14 kwietnia punkt pobran/laboratorium na Piłsudskiego 157 będzie nieczynny.

 

 

 

 

Wyniki badań zarówno laboratoryjnych jak i diagnostycznych, kopia dok. med. czy też recepty stanowią dokumentację medyczną i postępowanie z nimi musi odbywać się zgodnie z wymaganiami ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta z dnia 28 stycznia 2016 r. oraz ustawy o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 roku.

 

Miło Nam poinformować iż przeszliśmy pozytywnie certyfikację normy ISO 9001:2015.

ISO 9001 to międzynarodowa norma dla przedsiębiorstw zawierająca kryteria dotyczące dokumentacji, wdrażania i certyfikacji systemu zarządzania jakością.

Z dumą informujemy w grudniu 2016 roku „Dziennik Łódzki” wspólnie z Łódzkim Oddziałem Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia zorganizował plebiscyt Hipokrates Ziemi Łódzkiej 2016.

Plebiscyt miał na celu zaprezentowanie oraz uhonorowanie najbardziej cenionych lekarzy, pielęgniarek, położnych, a także najlepszej - zdaniem pacjentów - placówki medycznej. Wyboru dokonali pacjenci - Czytelnicy i Sympatycy „Dziennika Łódzkiego” oraz serwisu dzienniklodzki.pl.
Łącznie zagłosowali oni na swoich faworytów ponad 77 tysięcy razy. W plebiscycie konkurowały 53 placówki medyczne, 63 lekarzy, 22 lekarzy pediatrów, 20 położnych oraz 39 pielęgniarek.

Z przyjemnością informujemy, iż uruchomiliśmy nową wersję naszej strony internetowej! Nie tylko zmieniliśmy całkowicie szatę graficzną, ale również ulepszyliśmy strukturę strony, dzięki czemu ułatwiony został dostęp do informacji o:

Zachęcamy do uczestnictwa w V Memoriale Agaty Mróz-Olszewskiej w dniach 30 września - 2 października br. w Hali Widowiskowo-Sportowej "Centrum" w Dąbrowie Górniczej i do aktywnego uczestnictwa na rzecz potrzebujących krwi i szpiku kostnego.

Drogie Łodzianki, Drodzy Łodzianie,

Uprzejmie prosimy o głosowanie na nasze wnioski obywatelskie:

  • W0011SW Remont parkingu przy przychodni i ośrodku rehabilitacji dla dzieci,
  • W0014SW Sprzęt rehabilitacyjny i remont poradni rehabilitacyjnej.

Głosować można papierowo na kartach od 10 - 18 września lub internetowo od 10 września do 9 października: www.uml.lodz.pl/budzet_obywatelski 

Partnerzy

lodz-widzew-centrum-medyczne-lekarz-partner-1-nfz.jpglodz-widzew-centrum-medyczne-lekarz-partner-2-wizja.jpglodz-widzew-centrum-medyczne-lekarz-partner-3.jpg