Miejskie Centrum Medyczne "WIDZEW" Al.M.Piłsudskiego 157 zaprasza na badania w ramach programu profilaktycznego - kliknij aby zobaczysz szczegóły.

Zapraszamy wszystklich na Festiwal Zdrowia na Stawach Jana. Impreza odbędzie się w dniach 29-29 lipca w godzinach 10.00-18.00

Certyfikowany system zarządzania bezpieczeństwem informacji zgodnie z ISO/IEC 27001 stanowi zestaw sprawdzonych instrukcji, jak chronić informacje i doskonale łączy się z wcześniej wprowadzonymi systemami zarządzania i ich procesami we wszystkich typach organizacji.

Łódź przygotowała bogatą ofertę badań i konsultacji dla wszystkich mieszkańców. Teraz nie trzeba będzie już czekać kilka miesięcy do specjalisty. To projekt finansowany z budżetu miasta, a nie przez NFZ, dlatego niepotrzebne będą skierowania.

więcej informacji na stronie:

http://uml.lodz.pl/aktualnosci/artykul/15-mln-zl-na-dodatkowe-badania-dla-lodzian-w-2018-roku-id17723/2018/1/18/ 

 

Dodatkowe bezpłatne świadczenia medyczne dla Łodzian realizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego L0069 w Miejskich Centrach Medycznych w Łodzi

Placówki biorące udział oraz kontakt poniżej:

http://uml.lodz.pl/dla-mieszkancow/zdrowie/bezplatne-badania-u-lekarzy-specjalistow-dla-lodzian/

 

Lokal użytkowy o powierzchni 33,70  m2  – I piętro, 2 pomieszczenia.

Powyższy lokal użytkowy jest całkowicie autonomiczny, wyposażony w węzeł sanitarny. Lokal przeznaczony jest na działalność medyczną lub paramedyczną.

Przychodnia położona  blisko rynku Batory, na miejscu duży POZ.

Użytkowanie w godzinach funkcjonowania przychodni, tj. 730 - 1800 

Możliwość obejrzenia lokalu od poniedziałku do piątku w godz 9-14.

Kontakt pod numerem telefonu: Justyna Kulka – 510 189 724

 

Odznaki "Za Zasługi dla Miasta Łodzi" 2017 trafiły do nieprzeciętnych łodzian.

W dniu 10 listopada w Dużej Sali Obrad Rady Miejskiej w Łodzi odbyła się uroczystość wręczenia Odznak „Za Zasługi dla Miasta Łodzi”, które przyznawane są za pracę na rzecz Miasta godną szczególnego uznania.

Wśród osób dziś wyróżnionych są lekarze, społecznicy, nauczyciele, sportowcy, artyści oraz naukowcy. Przewodniczący podziękował laureatom odznak za pracę na rzecz lokalnej społeczności i za postawę publicznej służby.

Program profilaktyki WZW typu C skierowany jest do łodzian w wieku 25-59 lat ze szczególnym uwzględnieniem osób o wysokim stopniu ryzyka: hospitalizowanych co najmniej jeden raz w ciągu ostatnich 15 lat; mieszkających z osobą zakażoną HCV; poddanych zabiegom upiększającym - tatuaże, kolczykowanie; dializowanych; przyjmujących narkotyki dożylnie lub donosowo. Zainteresowanych badaniem nie obowiązuje rejonizacja.

 

Realizatorzy programu:

 http://uml.lodz.pl/dla-mieszkancow/zdrowie/programy-prozdrowotne/

 

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna to świadczenia w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej udzielane od poniedziałku do piątku w godzinach od 18.00 do 8.00 dnia następnego oraz całodobowo w dni ustawowo wolne od pracy.

W razie nagłego zachorowania lub nagłego pogorszenia stanu zdrowia pacjent może udać się po pomoc do dowolnego punktu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, niezależnie od tego, gdzie mieszka, i do którego lekarza/pielęgniarki podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) złożył swoją deklarację.

 

Więcej informacji: www.nfz-lodz.pl

Wykaz : pobierz

 

Drogi Pacjencie od 16 września - 1 października 2017 roku Mieszkańcy miasta Łodzi będą mogli głosować na kartach papierowych w dniach od 16 września do 1 października 2017 roku na zadania ponadosiedlowe i osiedlowe zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego 2017/2018.

W ramach programu wykonana będzie kwalifikacja lekarska uwzględniająca przeciwwskazania do szczepienia i ocena ryzyka wystąpienia powikłań poszczepiennych – zebranie wywiadu lekarskiego i przeprowadzenie badania lekarskiego fizykalnego oraz wykonanie szczepienia. 

W bieżącym sezonie szczepimy za pomocą szczepiopnki Vaxigrip TetraJest to nowoczesna szczepionka 4-walentna - oznacza to, że zawiera 4 szczepy wirusa grypy dla szerszej ochrony.

Informujemy, że w celu zapewnienia najwyższych standardów obsługi wszystkie rozmowy telefoniczne z rejestracjami w poszczególnych Przychodniach Miejskiego Centrum Medycznego "Widzew" w Łodzi  są nagrywane.

 

 

 

W dniach 10/05-17/05 zapisy na program profilaktyczny możliwe tylko telefonicznie.

 

 

 

Miejskie Centrum Medyczne "Widzew" w Łodzi poszukuje kandydata do pracy na stanowisko: pracownika gospodarczego w wymiarze 1/2 etatu.

Numer telefonu kontaktowego:  (42) 674 86 36  w godz. od 8:00 do 15:00, od poniedziałku do piątku.

Al.Piłsudskiego 157, I piętro , sekretariat pok 113.

 

 

 

Po więcej informacji zapraszamy do strefy pacjenta dział programy profilaktyczne.

 

 

 

Informujemy, że 02.05.2017 punkt pobrań/laboratorium na ul.Piłsudskiego 157 będzie nieczynny.

 

 

 

Informujemy, że 14 kwietnia punkt pobran/laboratorium na Piłsudskiego 157 będzie nieczynny.

 

 

 

 

Wyniki badań zarówno laboratoryjnych jak i diagnostycznych, kopia dok. med. czy też recepty stanowią dokumentację medyczną i postępowanie z nimi musi odbywać się zgodnie z wymaganiami ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta z dnia 28 stycznia 2016 r. oraz ustawy o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 roku.

 

Miło Nam poinformować iż przeszliśmy pozytywnie certyfikację normy ISO 9001:2015.

ISO 9001 to międzynarodowa norma dla przedsiębiorstw zawierająca kryteria dotyczące dokumentacji, wdrażania i certyfikacji systemu zarządzania jakością.

Z dumą informujemy w grudniu 2016 roku „Dziennik Łódzki” wspólnie z Łódzkim Oddziałem Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia zorganizował plebiscyt Hipokrates Ziemi Łódzkiej 2016.

Plebiscyt miał na celu zaprezentowanie oraz uhonorowanie najbardziej cenionych lekarzy, pielęgniarek, położnych, a także najlepszej - zdaniem pacjentów - placówki medycznej. Wyboru dokonali pacjenci - Czytelnicy i Sympatycy „Dziennika Łódzkiego” oraz serwisu dzienniklodzki.pl.
Łącznie zagłosowali oni na swoich faworytów ponad 77 tysięcy razy. W plebiscycie konkurowały 53 placówki medyczne, 63 lekarzy, 22 lekarzy pediatrów, 20 położnych oraz 39 pielęgniarek.

Z przyjemnością informujemy, iż uruchomiliśmy nową wersję naszej strony internetowej! Nie tylko zmieniliśmy całkowicie szatę graficzną, ale również ulepszyliśmy strukturę strony, dzięki czemu ułatwiony został dostęp do informacji o:

Zachęcamy do uczestnictwa w V Memoriale Agaty Mróz-Olszewskiej w dniach 30 września - 2 października br. w Hali Widowiskowo-Sportowej "Centrum" w Dąbrowie Górniczej i do aktywnego uczestnictwa na rzecz potrzebujących krwi i szpiku kostnego.

Drogie Łodzianki, Drodzy Łodzianie,

Uprzejmie prosimy o głosowanie na nasze wnioski obywatelskie:

  • W0011SW Remont parkingu przy przychodni i ośrodku rehabilitacji dla dzieci,
  • W0014SW Sprzęt rehabilitacyjny i remont poradni rehabilitacyjnej.

Głosować można papierowo na kartach od 10 - 18 września lub internetowo od 10 września do 9 października: www.uml.lodz.pl/budzet_obywatelski 

Partnerzy

lodz-widzew-centrum-medyczne-lekarz-partner-1-nfz.jpglodz-widzew-centrum-medyczne-lekarz-partner-2-wizja.jpglodz-widzew-centrum-medyczne-lekarz-partner-3.jpg